kred İletileri Göster - admin

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - admin

Sayfa: 1 ... 235 236 [237] 238 239 ... 244
3541
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Amelİyat İzlerİ tedavİsİ
« : Aralık 03, 2014, 03:22:34 ÖS »
AMELİYAT İZLERİ TEDAVİSİ

             Ameliyat izi birçok ameliyat sonrası gözlenebilir. Cildin  yapısı ve ameliyattaki kullanılan materyallere gösterilen reaksiyon iz  oluşumunda önemli etkenlerdendir. Ameliyat izi oluşumunda önemli bir  etkende ameliyat yarasının iltihaplanmasıdır. İltihaplanmış yaralar daha  geç iyileşir ve önemli ölçüde iz bırakabilirler.
             Ameliyat izleri daha çok yüzeyden kabarık dokular  şeklindedir. Bazen sedefimsi gri ve yüzeyden çökme tarzında izlerde  oluşabilir. Tüm bu izlere scar adı verilmektedir. scarlar aşırı  reaksiyonla iyileşmiş yara dokularıdır. Bu dokular oldukça serttir.  Fibröz bağ doku elemanlarından zengin olduklarından tedavileri de zor  olmaktadır.
             Bu izlerin içine ilaçların etki etmesi zordur. Bu nedenle  denenen krem ve jel türü maddelerin başarı oranları düşüktür. Büyük  ameliyat izlerinde cerrahi yöntemler denenmektedir. Bir orana kadar  başarılı olmaktadırlar. Fakat bazen yapılan ikinci cerrahide iz  bırakmaktadır. Cildin yapısı bu anlamda önem kazanır.
             Sezaryen ameliyatları sık yapılan ameliyatlardır. Bu nedenle  kadınlarda en çok sezaryen ameliyatı izine rastlanır. Bir diğer sık  karşılaşılan izde tiroid ameliyatına bağlı boyun izleridir. Bu izlerde  tedavi edilmesi istenen izlerdendir.
             Fraksiyonel lazer tedavileri son yıllarda ameliyat izi  tedavilerinde başarıyla kullanılmaktadır. Ameliyat izlerindeki kötü  iyileşmiş dokuya uygulanır. Ameliyat izinin bir kısmında nekroz yani  erimeye neden olur. Erime sonrası yan tarafta etkilenmemiş normal cilt  dokusu tarafından etkilenen alanın üzeri örtülür. İyileşme süresi  kısadır. Yaklaşık2 hafta sürer. Ayda bir kez lazer seansı uygulanarak  cildin kendini toparlaması beklenir.
             Ameliyat izlerinde lazer tedavileri de 0 başarılı  değildir. Çünkü kişinin cilt yapısı, ameliyat izinin büyüklük ve  genişliği başarı oranını belirler.
             Uygulaması kolay bir yöntemdir. 10 dakika kadar bir sürede  örneğin sezaryen izine e uygulanabilir. Yan etki ihtimali oldukça düşük  olduğundan denemekte yarar olduğunu düşündüğümüz ve tavsiye ettiğimiz  bir yöntemdir.

3542
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Cİlt genÇleŞtİrme
« : Aralık 03, 2014, 03:22:28 ÖS »
CİLT GENÇLEŞTİRME

             Cildimizin gençlik yıllarındaki gibi olmasını hepimiz  isteriz. Cildin bozulmasını ve yıpranmasını ne yaparsak yapalım  önleyemeyiz. Korunma yöntemleri şüphesiz önemli derecede cildimizi genç  tutar.
 Cildimiz neden yaşlanır? Bu temel soruya cevap arayarak konuyu  açalım. Cildimizin yaşlanması dış etkenler nedeniyle olmaktadır. Ciltte  yaşlanma güneş, rüzgâr, ısı, nem, kimyasallar gibi dış etmenler  nedeniyle olmaktadır.  Bu dış etkenlere karşı cilt dokumuz kendini sürekli yenileyerek yanıt  verir.  Fakat yaşlanma ile birlikte cildin onarım mekanizmaları tüm organlarda  olduğu gibi yavaşlar. Bu nedenle yaşlanma ile birlikte başta güneş  lekeleri olmak üzere kırışıklıklar, cilt lekeleri, deride yüzeysel  tabakada incelme gözlenir.  İncelmeye bağlı olarak kılcal damarlar ciltte görünür hale gelir. Tüm bu  tablo oturduğunda ise yaşlı bir cilt görünümü kaçınılmazdır.
 Cildimizi temiz tutmak ve nemlendirmek, güneşten korunmak cilt  yaşlanmasını önemli ölçüde geciktirir.
 Cilt gençleştirme tedavilerinde temel olay cildin onarım ve tamir  mekanizmalarını hareketlendirmektir. Cildi yenilemek ve bu hareketliliği  sağlamak için birçok ilaç, krem, jel, kozmetik ürün üretilmiştir ve  denenmiştir. Bir ölçüde başarı sağlayanlarda vardır.
 Günümüzde ise fraksiyonel lazerler cilt gençleştirme için kullanılan  daha radikal bir çözümdür. Fraksiyonel lazerler uygulanan cilt alanında  küçük milimetrik delikler açarak bu alandaki dokuyu eritir. Nekroze olan  bu cilt alanı milimetrik genişlik ve derinliktedir.
 Etkilenen alanı yan taraftaki sağlam cilt yeni doku oluşturarak  örter. Yeni oluşan doku yeni kollojen ve yeni bağ dokusu elemanları  içerir. Yeni kollojen eski kollojen dokudan daha genç ve daha düzgün  formdadır.  Üstelik sentetik değil vücudun ürettiği doğal kollojendir. Bu nedenle  bir reaksiyona da neden olmaz.
 Yeni oluşan doku elemanları cildi daha genç, daha parlak, daha  pürüzsüz ve daha elastik yapar. Kırışıklıklar azalır. Ciltteki  gözenekler sıkılaşır. Cildin yağ ve nem oranı daha dengeli hale gelir.  Yani özetle cilt yenilenir.
 Fraksiyonel lazerler uygulandıktan sonra cildin pigment dağılımı da  düzelir ve lekeler azalır. Cildin kalınlığı normale döner ve kılcallar  daha az görünür hale gelir.
 Fraksiyonel lazerlerle cilt gençleştirme 6 seans uygulanmaktadır.  Seans aralıkları 1 aydır. Yüz bölgesine uygulama yazın tercih  edilmediğinden kış aylarında bu tedaviyi uygulatınız. Yazın ara verip  kaldığınız yerden devam etmenizin sakıncası yoktur.

3543
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Cİlt Çatlaklari tedavİlerİ
« : Aralık 03, 2014, 03:22:21 ÖS »
CİLT ÇATLAKLARI TEDAVİLERİ

 Cilt çatlakları gebelik, ergenlik ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı  ciltte oluşan izlerdir. Bu izler genelde atrofik skar adı verilen   yüzeyden çökük izlerdir. Yeni oluştuklarında renkleri mor, kırmızıya  yakın  gözlenir. Eskidikçe renkleri açılarak gri kurşuni bir renk alır.
 Cilt çatlakları genelde karın, kalça, basen, sırt bölgesinde ve  kadında gözlenir. Kadınlarda gözlenmesi hormonsal nedenlerinde etkili   olduğunu düşündürmektedir.
 Çatlak dokusu incelendiğinde bağ doku elemanları azalmış ve esnekliği  azalmış bir doku gözlenir. Bu dokudaki bağ doku elemanlarını tekrar   oluşturmak derinin eski haline dönmesine yardımcı olur.
 Fraksiyonel lazerler uygulandıkları alana da yeni doku oluşumunu  tetikleyerek etki ederler. Oluşan yeni bağ doku bu alanı yavaş yavaş   doldurarak cildin yenilenmesine ve çatlak görünümünün azalmasına neden  olur.
 Cilt çatlaklarında fraksiyonel lazerler çatlak alanının tümüne işlem  uygulanarak yapılmaktadır.
 Cilt çatlaklarında lazer tedavi önerisi 6 seanstır.

3544
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Güneş Lekesi Tedavisi
« : Aralık 03, 2014, 03:22:15 ÖS »
LAZER LEKE TEDAVİLERİ

             Cilt lekeleri genelde güneş nedeniyle oluşmaktadır. Güneş   lekeleri özellikle güneşe aşırı maruz kalanlarda bazen de güneş  hassasiyeti  olan ciltlerde gözlenir. Cilt lekeleri yanlış kozmetik  kullanımı, bazı  kimyasallar bazen de cilde uygulanan tıbbi girişimler  sonrası gözlenmektedir.
             Cilt lekeleri ne kadar derin ise tedavileri de o oranda zor   olmaktadır. Güneş lekeleri genelde yüzeysel lekelerdir. Yüzeysel  lekelerde  birçok tedavi denenmiştir. Önemli ölçüde başarılı sonuçlar  elde edilmektedir.
               Cilt lekeleri için ilaçlar, kremler, jeller, kimyasal   peeling ve lazerler kullanılmaktadır.
              Cilt lekesi aslında cildin hasarlaşıcı etkene verdiği  yanıt  nedeniyle oluşur. Cilt bu etkenden kendini korumak için pigment  miktarını  arttırır. Artan pigment dengeli dağılmaz ve leke olarak  gözlenir.
               Cilt lekesi tedavisinde lazerler yeni ve etkili bir   alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Lazerler lekeli doku üzerine  uygulandığında  dokudaki pigmetnt hücrelerini parçalar. Parçalanan bu  pigmentler yavaş yavaş  cildin savunma hücrelerince uzaklaştırılır. Ve  leke azalır ya da kaybolur.
               Cilt lekelerinde kullanılan lazerler q swich nd yag   lazerler, erbium lazerlerdir. Bu lazer sistemleri leke üzerine arışlar   yapılarak uygulanır. Erbium glass lazerlerin fraksiyonel tipleri de  lazer leke  tedavilerinde kullanılan sistemlerdir.
               Fraksiyonel lazerler cildin diğer dokularının da   gençleşmesini tetiklediğinden extra kazanç sağlar.
               Özellikle yüzeysel leke tedavilerinde fraksiyonel  lazerler  etkili tedavi sağlamaktadır.

3545
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Fraksiyonel Lazer Teknolojisi
« : Aralık 03, 2014, 03:22:09 ÖS »
Fraksiyonel Lazer Teknolojisi

           Frksiyonel lazerler kelime anlamının da ifade ettiği gibi  fraksiyonlu yani parçalı etki gösteren lazerlerdir. Normal lazer  teknolojisinde lazer başlığından atılan ışın başlığın tamamı kadar bir  alana etki eder. Fraksiyonel lazer teknolojisinde ise sağ görselde de  görüldüğü gibi aralıklar bırakarak atış yapılır. Bu nedenle bu lazerlere  bu fraksiyonel lazer isim verilmiştir.             
           Ablatif lazerler adı verilen ve ciltteki dokuyu hasara  uğratıp  cildin yenilenmesini tetikleyen lazerler eskiden beri kullanılmakta   idi. Fakat bu lazer sistemleri atış yapılan alandaki tüm deride tahribat   yapmaktadır. Atış yapılmayan deri kısmından yavaş yavaş iyileşme  sağlanır.  Lazer başlık çaplarının ortalama 1   cm dir. Bu alan büyük  bir alan anlamına gelir.  Bu alanda oluşan tahribatın iyileşmesi de bu   nedenle uzun sürer. Tüm bu nedenlerle yan etki ihtimali eski ablatif  lazerlerde  daha fazladır.
             Ablatif lazerlerin bu istenmeyen yan etkileri fraksiyonlu   lazerlerle çözüldü. Fraksiyonel lazer sistemleri ile deriye atış  yapıldığında  milimetrik delikler açarak hemen yanındaki dokuyu sağlam  bırakır. Bu özellik  sayesinde tahrip edilen minik alanlar cilt  tarafından kolayca onarılabilir.  Onarım süresi 48 saat kadar kısa olur.  Ciltte oluşan kızarıklık ve ödem ise  genellikle en geç 2 hafta sonra  geçer. İşte tüm bunlar fraksiyonel lazeri diğer  ablatif lazerlerden  farklı ve üstün kılmaktadır.
             Doktorlar yeni fraksiyonel ablatif lazerler sayesinde  sivilce ve diğer nedenlerle oluşan cilt izlerinde daha cesur ve başarılı   tedaviler yapabilmektedir.

3546
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Burun estetİĞİ
« : Aralık 03, 2014, 03:22:03 ÖS »
BURUN ESTETİĞİ

           Yüzün tam  merkezinde olan burun, yüz güzelliğini en çok etkileyen  yapıların başında gelir. Yüz yüze yapılan görüşmelerede bakışların  odaklandığı noktada yer alır. Burun güzelliği yüz güzelliğine  fazladan bir değer katarken, burundaki şekil bozuklukları da  bir o kadar rahatsızlık verir. Bu yüzden estetiğin ön plana  çıktığı günümüzde burun estetiği ameliyatlarının da önemi her  geçen gün artıyor.
           Burun estetiği  nedir?
           Burnu şekillendirmeye  yönelik yapılan estetik burun ameliyatına rinoplasti  denir. Estetik burun operasyonu ile burun ucu yeniden  şekillendirilebilir, burun büyüklüğü arttırılıp, azaltılabilir,  burun delikleri küçültülebilir, burnun dudakla ve alınla  oluşturduğu açılar üzerinde oynama yapılabilir. Burun estetiği,  burundan nefes alma problemleri olduğu durumlarda, mutlaka  septoplasti, konka rezeksiyonu gibi nefes alma problemlerini çözmeye  yönelik girişimler ile birlikte yapılmalıdır. Estetik burun  ameliyatlarında burun estetiği kadar, fonksiyonel önemi de  göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Bu yüzden başarılı bir burun  estetiği ameliyatı sonucu, burun yüz ile uyumlu olmalı, burun  yapısındaki değişiklikler aşırıya kaçmamalı, doğal  bir burun  görüntüsü sağlamalı ve aynı zamanda nefes almayı da rahatlatmalıdır.
           Burun estetiği  operasyonlarının başarısı, kişinin burnu ile ilgili şikayetlerini  ve  beklentilerini doktoruna doğru bir şekilde ifade etmesine bağlıdır.  Bu yüzden burun estetiği operasyonu ile ilgili beklentilerinizi  ve burnunuza ait sorunları karşılıklı konuşun, sizin tarifiniz ve  beklentiniz, yapılacak burun ameliyatının planlanması konusunda  yolu çizecektir. Gerçek ötesi ya da mükemmeliyeti hedef alan  beklentilerin, kişide hayal kırıklığı oluşturması muhtemeldir. Bu  nedenle burun estetiği ameliyatından sonra mükemmel bir görünüm  değil de, daha iyi ve uyumlu bir görünüm beklentisi içinde olan kişiler  yapılan ameliyattan memnun kalırlar.
           Estetik burun  ameliyatı için uygun bir aday mıyım?
                                                                                                                          Açık rinoplasti ameliyatı animasyon  videosu
                          Kapalı rinoplasti ameliyatı animasyon  videosu
                        Burun estetiği ile doğal görünüm
                        Burun estetiği sonrası burun düşer mi
                       Burun estetiği ameliyatları hakkında Hülya Avşar ile  sohbet
                                                                                                                                     Ben, mükemmeli yakalama  beklentisi içinde olup, mevcut durumlarından daha iyiyi, daha güzeli  kabullenecek bilince sahip olmayan kişileri burun estetiği için  uygun aday olarak görmüyorum. İyi bir burun estetiği adayı,  mükemmel arayışında olmayıp, mevcut burnundan daha iyi olanını  kabullenebilmelidir. Biz estetik cerrahların belirlemiş olduğu SIMON tipi  hasta grubu yani, S=Single (Bekar),I=Immature (Olgunluğunu kazanmamış),  M=Male (Erkek), O=Overexpectant (Gerçek ötesi beklentileri olan),  N=Narcissistic (Narsistik kişilik yapısı) rinoplasti için uygun  sayılmazlar. Bedensel sağlığı yerinde, kişilik gelişimini tamamlamış,  uygun yaşa gelmiş, psikolojik durumu normal olup gerçek ötesi  beklentileri olmayan  kişilerde, burun, yüz ile uyumlu durmuyorsa ve ilk  bakışta dikkati çekecek şekilsel bozukluğu ya da fonksiyonlarıyla  ilgili sorunlar varsa rinoplasti için uygun olduğunu  söyleyebilirim.
            Genellikle estetik  cerrahlar ergenlik çağındaki gençlerin gelişmeleri sürecinde burun   estetiği ameliyatlarını erteleme taraftarıdır. Hem kemik gelişimi,  hem kişilik  gelişimi dikkate alındığında gençlerde rinoplasti  yaşının alt sınırı 17-18 olarak kabul edilir. Burun estetiği  yaşının ise üst sınırı yoktur.
           Burun  ile ilgili  olarak;
                       
Burnunuz yüzünüze göre normalden daha  büyük görünüyorsa,Yandan bakıldığında burun  kemiğiniz kambur görünümlü ve dışa doğru çıkıntılıysa,Önden bakıldığında burnunuz normalden  daha genişse,Burun sağa ya da sola doğru  eğri ve çarpık duruyorsaBurun delikleri genişse ya da  asimetrikse,Burun ucu aşağıya sarkıyorsa,  çok kalın ya da genişse,Burnunuzda şekil bozukluğuyla birlikte  nefes almakta zorlanıyorsanız
             ameliyat için uygun sayılırsınız.

3547
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Meme bÜyÜtme amelİyati
« : Aralık 03, 2014, 03:21:56 ÖS »
MEME BÜYÜTME AMELİYATI

           Erojenik bir  organ olan meme, kadınlığı simgelemekle birlikte, kadının  fiziki görünümünde de önemli bir yer alır. Her kadın, estetik  olarak güzel göğüs sahibi olmayı diler. Fakat memelerin  çift ya da tek taraflı gelişme kusuru ya da gebeliğin ardından kilo  vermeye bağlı olarak, meme dokusu hacmini yitirebiliyor ve  normalden daha küçük olabilir. Bu gibi durumlarda meme büyütme  ve dolgunlaştırma için yapılan meme büyütme ameliyatları ile   daha iri, daha dolgun, daha büyük, estetik olarak daha güzel göğüsler  elde etmek mümkündür.
           Göğüslerinizin büyütme  oranını, beklentilerinizi, mevcut meme yapısının durumunu,  beden ve göğüs ölçülerinizi dikkate alarak saptıyorum.  Dolgunluğu azalmış, gevşemiş, sönmüş ve sonuçta bir miktar sarkmış olan memelere,  tek başına estetik meme büyütme ameliyatı uygulandığında  gevşemiş olan meme dokusu, çoğu zaman silikonun üzerinden  sarkmaya devam eder. Böyle göğüslerde estetik meme büyütme  operasyonunu, göğüs dikleştirme  operasyonu ile birlikte yapmak daha doğrudur.
           SİLİKON MEME  PROTEZLERİ
           Estetik meme büyütme  ameliyatlarında, göğüsler, hemen hemen herkesin bildiği  silikon protezler ile büyütülür. Silikonun vücut için sağlığa zararlı  hiçbir etkisi yoktur. Silikon  inert bir maddedir, yani vücuda  yerleştirildikten sonra organizma ile kimyasal etkileşime girmez,  molekül yapısı daima aynı olarak kalır. Silikonun göğüs kanserine neden  olmadığı bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır.
           Meme  protezleri içinde bulundurdukları maddeye göre 2 çeşidi vardır:
           1- Serum fizyolojik  içeren silikon meme protezleri: Dışı silikondan  üretilmiş bir kapsülün içinde serum fizyolojik yani tuzlu su içerir.  Vücudumuz için yabancı bir madde değildir. Kıvamı meme  dokusunun kıvamı ile aynı olduğu için dışarıdan elle yoklandığında  varlığı fazla hissedilmez.
           2- Silikon içeren  meme protezleri: Bu tür meme protezlerinin içerdikleri  silikonun kıvamına göre 2 çeşidi vardır:
           I- Sıvı silikon  içerenler: Sıvı silikon, yumuşak kıvamlı ve akıcı özelliktedir.  Sıvı silikonun yumuşaklığı göğüs yapısının yumuşaklığına yakın  olduğu için, göğüs dışarıdan elle muayene edildiğinde, sıvı   silikon içeren protezin varlığı fazla hissedilmez.
           II- Kohezif silikon  içerenler: Sıvı silikondan daha koyu kıvamlı ve katıdır, bu  nedenle akıcı değildir. Sıvı silikona göre kıvamının daha  koyu olması  ve biraz daha sert olmasından dolayı, göğüs dışarıdan elle  yoklandığında, içerideki meme protezinin varlığı  hissedilebilir. Diğer tip protezlere göre daha sert bir kıvamı vardır.
           Meme protezlerinin,  şekillerine göre de 2 çeşidi var:
           1. Yuvarlak  silikonlar: Bu  tip silikonlar, yarım küre şeklinde olur. Göğüs  içine yerleştirildikten sonra göğüs üst kısmında da dolgunluk  oluştururlar.
           2. Anatomik yani  damla silikonlar: Bu tip silikonlar, düşen damla şeklindedir.  Şekilleri, göğüs doğal  şekline daha uygundur. Göğüs  içine yerleştirildikten sonra göğüs alt kısmında dolgunluk  oluştururlar.
           Kliniğimizde, meme  büyütme estetiğinde daima FDA (American Food and Drug  Administration) tarafından onaylanmış olan Mentor ® marka silikon protez  tipleri kullanılıyor.

3548
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Meme kÜÇÜltme amelİyati
« : Aralık 03, 2014, 03:21:50 ÖS »
MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

           Dünya  üzerinde milyonlarca kadın göğüs ölçülerinden dolayı  rahatsızlık çekiyor. Büyük ve sarkık göğüsler, kadınlarda ciddi  problemlere zemin hazırlıyor. Göğüslerin normalden daha büyük  ve ağır olması, kadının fiziki görüntüsünü bozmasının yanı sıra boyun,  sırt ve omuz  ağrılarına, normal dik duruş pozisyonunun bozulmasıyla  kamburlaşmaya, memelerin karın cildi ile temas eden alt yüzeyinin aşırı  terlemesi ile pişik oluşması ve mantar infeksiyonlarına, sütyen  askılarının omuz üzerinde derin izler  bırakmasına neden olur. Meme  büyüklüğünün fazla olması, hareket  kısıtlılığıyla birlikte kıyafet  seçiminde ve beğenisinde hissedilen sıkıntılar,  göğüs  büyüklüğünü gizleme çabaları gibi sosyal problemleri de beraberinde  getiriyor. Büyük göğüsleri gizlemek, ağırlığını taşımak, uygun  beden sütyen ve kıyafet  bulmak, terleme yapması, tek tek ele alınınca  basit şikayetler gibi görünse de, bunların hepsini alt alta  topladığınızda, toplamı büyük bir kabusa dönüşebilir. Büyük ve sarkık memelerin  yol açtığı bu tür şikayetlerden meme küçültme ameliyatları ile  kurtulmanız mümkündür.
           Yeni göğüslerin  tasarımı
            Meme küçültme ameliyatında  hedef, beden ölçülerinize uygun büyüklükte, doğal bir şekle sahip  simetrik meme elde etmektir. Dünya standartlarında B cup ve B-C  cup arası meme büyüklükleri normal kabul  ediliyor. Cup size meme  büyüklüğünü ifade eden bir terim, bunu sütyen bedeni  ölçünüzle  karıştırmayın. Hastaların çoğu kendi meme büyüklüğünü ya da  olmasını istediği meme büyüklüğünü genellikle sütyen bedeni  ölçüsü kullanarak ifade eder. Halbuki sütyen bedeni ölçüsü göğüs  hizasındaki sırt çevresi ölçüsüdür. Bu ölçü sırtınız genişledikçe  artar, bu yüzden meme büyüklüğünün gerçek bir ifadesi sayılmaz.  Ancak unutmayın ki, beden genişliği her kişide farklı olacağı için  herkesin bedenine uygun göğüs büyüklüğünün de standardı yoktur.
           Meme Küçültme  Operasyon Teknikleri
                                                       Uygulanan her iki  farklı meme küçültme ameliyatı tekniğine ait ameliyat tasarımı
                                                                                                Estetik cerrahinin gelişim süresi boyunca sayısı  bilinmeyecek kadar çok estetik meme küçültme ameliyatı tekniği  tanımlanmıştır. Bu teknikler, tanımlandığı zamanlarda uygulanmış,  avantajları, dezavantajları tartılmış, avantajları ağır basanlar,  üzerinde daha da  çalışılarak geliştirilmiş ve gelişim evrimi devam  ederek günümüze kadar gelmiştir. Tanımlanan çok sayıdaki teknik, elene  elene günümüzde artık belli başlı teknikler kullanılır hale gelmiştir. Estetik  meme küçültme ameliyatı, tıbbi bilgiler çerçevesinde üç boyutlu  geometrik bir tasarımın ameliyat aracılığıyla uygulanış  biçimidir aslında. Tasarımın mantığı, üç boyutlu yuvarlak hatlara sahip  bir yapının üç boyutlu olarak küçültülmesi üzerine kuruludur. Bunu  oluşturmak için Meme başını dilediğimiz noktaya taşıyarak bu  yapının neresinden ne şekilde bir eksiltme yaparsak hedeflediğimiz şekil  ortaya çıkar? sorusunu soruyoruz. Bu sorunun cevabı da belli başlı  bazı teknikleri bizim kullanımımıza sunar. Meme küçültme estetiği  teknikleri, meme başının olması gerektiği konuma getiriliş  biçimine göre tanımlanırlar. Bu tanımlamalar teknik nitelikli olup, biz  cerrahları ilgilendiriyor. Ben burada, teknikleri, asıl sizi  ilgilendiren ameliyat izlerinin şekillerine göre anlatmam daha  uygun. Estetik meme küçültme ameliyatlarında meme  başının çevresinde halka şeklindeki iz tüm tekniklerde vardır. Bu ize ek  olarak ya dikey doğrultuda ya da hem dikey hem yatay doğrultuda iz  bırakan iki farklı teknik vardır. Birincisindeki iz, meme  başının çevresinde halka şeklinde ve bunun alt ucundan memenin  alt kenarına doğru dikey doğrultuda uzanan bir iz oluşur. Diğerinde ise  bu ize ek olarak memenin alt kenarı üzerinde de yatay  doğrultuda iz kalır. Memenin mevcut büyüklüğüne, meme  küçültme miktarına ve sizin  beklentilerinize göre bu iki teknikten  biri seçilir.
                                                                                                                                                                                                                                   Göğüs küçültme ameliyatı sonrası iyileşme  dönemi videosu TV programı
                                                                                                                                                                                                                                                                                     Meme küçültme  estetiği olduktan sonra hamile kalırsam bebeğimi emzirebilir miyim?
            Hafif derecede meme  küçültme yapılmış ve süt  bezlerine fazla dokunulmamışsa sütünüzde  azalma olmaz. Sütün azalması çıkarılan süt bezlerinin miktarıyla  ilişkilidir. Süt bezlerinden ne kadar fazla çıkarılırsa,  o kadar süt  kaybınız olur. Süt kaybının derecesini meme küçültme estetiği  öncesinde tahmin etmek mümkün değildir. Bu arada meme küçültme  ameliyatı olmadığı halde sütü az gelen, sütten çabuk kesilen ya da  hiç sütü olmayan  kadınların da olduğunu unutmayın.
           MEME KÜÇÜLTME  ESTETİĞİ

           Meme küçültme ameliyatını,  uygun donanıma sahip bir hastanede yapmak gerek. Meme küçültme  estetiği, genel anestezi ile yapılması  gereken bir ameliyattır  ve yaklaşık 3 saat kadar sürer. Ameliyattan 3-4 saat sonra  ayağa  kalkabilirsiniz, 1 ya da 2 gün hastanede kalmanız yeterli olur. Ameliyattan  sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı olmaz. Hissedeceğiniz hafif  ağrı da, ağrı kesici ilaçlar ile  rahatlıkla kontrol altına alınır. Ameliyatın  etkisinden dolayı göğüslerde şişlik (ödem) ve zaman zaman  morarma olabilir, şişlik ve morarma olmuşsa, yaklaşık 10 gün içinde  azalarak kaybolur. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo  yapabilirsiniz. Meme küçültme ameliyatını kendi kendine eriyen  gizli dikişlerle yaptığım için ayrıca dikiş aldırma zahmeti ve stresiniz  olmayacaktır. Ameliyattan sonra birkaç gün içinde kendi  işinizi kendiniz yapabilecek derecede iyileşirsiniz. 4-5 gün sonra masa  başı işlerinde çalışmaya başlayabilir, uçak yolculuğu yapabilirsiniz.  5-7 gün sonra ağır, yorucu ve uzun süreli olmamak  koşulu ile her türlü  aktiviteyi yapabilecek hale gelirsiniz. Yaraların iyileşmesi için  gereken  15 günün ardından havuza ve denize de girebilirsiniz.
           Meme küçültme  estetiği sonrası göğüslerim nasıl olacak?
           Estetik meme küçültme  operasyonundan sonra  ödem ve morluklar düzelecek, birkaç ay sonra göğüs  hafifçe aşağıya doğru  kayarak yerine oturacak, göğüs alt  kenarları normal şeklini kazanacak ve  ameliyat izleri yavaş  yavaş azalmaya başlayacak. Göğüs formunu tam olarak  kazanması  ve yara izlerinin belirginliğinin azalması için en az 6 ay gerekiyor.
           Meme küçültme  operasyonları her ne şekilde yapılırsa yapılsın, mutlaka iz  bırakır. Bu durum ameliyatın doğasında vardır. Ben, bu tür  operasyonlarda en az iz bırakacak tasarımı uygulamaya özen gösteriyorum.  Estetik göğüs küçültme ameliyatını takiben kişinin fiziki ve  ruhsal durumunda çarpıcı bir düzelme izlenir. Göğüs  büyüklüğünden kaynaklanan şikayetler hızla kaybolur, bu şikayetler  yerini bir hafiflik ve rahatlık  hissine bırakır.
           Meme küçültme  fiyatları
           Meme küçültme fiyatları,  memelerinizin büyüklük ölçüsü dikkate alınarak ne tür bir teknik  uygulanacağına, bir bakıma ameliyatın büyüklüğüne göre değişir. Ameliyat  olmak için tercih edeceğiniz hastanenin fiyat uygulamaları da meme  küçültme fiyatları açısından değişkendir. Meme küçültme  fiyatları konusunda kesin bir bilgi, ancak karşılıklı görüşme  sonrası yapılacak ameliyatın tekniği ve hastane tercihinizden sonra  belirlenir.


Op. Dr. H. Nazmi BAYÇIN

3549
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Karin germe estetİĞİ
« : Aralık 03, 2014, 03:21:44 ÖS »
KARIN GERME ESTETİĞİ

           Karın,   insanın dış görünümüne doğrudan yansıyan, estetik önemi olan  bir vücut  bölgesidir. Karın bölgesinde doğumdan sonra meydana  gelen cilt çatlakları,  karın duvarını oluşturan kasların  gevşemesi sonucu karında sarkma, gevşeme, yağ birikimi ve şişkinlik gibi  deformasyonlar sık olarak görülüyor.  Abdominoplasti, yani karın  germe estetiği, orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri  ve yağ dokusunun alınarak, karın duvarı kaslarının eski  gerginliğini ve sıkılığını sağlayan estetik bir ameliyattır. Estetik karın germe  ameliyatı ile,  göbek deliğinin aşağısında kalan karın  cildindeki çatlama, gevşeme, sarkma,  buruşma gibi deformasyonlar, göbek  deliğinin üzerinde kalan karın cildindeki  gevşeklik ve  fazlalıklar, özellikle alt karın bölgesinde birikmiş yağ  fazlalıkları ve karın kaslarının gevşekliğinden kaynaklanan karın  şişkinliği düzeltilir. İsteğe ve ihtiyaca bağlı olarak estetik  karın germe ameliyatı ile  birlikte estetik bel  inceltme ya da liposuction ameliyatı da aynı anda   uygulanabiliyor.
           Karın germe  estetiği için  uygun bir aday mısınız?
           Karın germe operasyonu  için en uygun adayları, genel sağlık durumu normal, diyete ve egzersize  rağmen eritilemeyen, karın bölgesinde yağ fazlalılığı, deri  gevşekliği ve buruşukluk gibi şikayetleri olan kadın ve erkekler  oluşturuyor. Karın  germe ameliyatı için bana başvuran adayların büyük bir kısmı  doğum yapmış kadınlardır. Doğum yapmamış olduğu halde aşırı kilo alıp  vermeye bağlı karın sarkması olan bayanlar ve yine aşırı kilo  verme sonucu göbeği sarkan erkekler için de karın germe ameliyatı  uygundur. Birden fazla gebeliğin ardından karın derisi  gevşemiş ve çatlamış, kasları normale dönemeyecek kadar esnemiş  kadınlar, karın germe ameliyatından çok yarar görür. Cilt  elastikiyetinin azalması ile birlikte bir miktar yağlanma şikayeti olan  daha yaşlı hastalarda da karın germe estetiği ameliyatı oldukça iyi  sonuç verir. Bazı kadınlar sadece karın derisinde oluşan  çatlaklardan yakınıyor, ameliyat olmadan bu çatlaklardan   kurtulmanın arayışı içindeler. Ancak derideki çatlakları yok edici  herhangi bir yöntem mevcut değildir. Estetik karın germe operasyonunda  ise göbek deliğinin birkaç cm üzeri ile kasıklar arasındaki deri  çıkarılıp atılır. Böylece çıkarılıp atılan deri içinde kalan çatlaklar  da deriyle birlikte çöpe gitmiş olur. Obez hastalarda ise karın germe  ameliyatı akla gelen ilk çözüm olmamalı, çözümü  öncelikli  olarak obezite tedavisinde aramak daha doğru. Eğer şişmanlık yani  obesite problemi olup da zayıflamayı planlıyorsanız, estetik  karın germe ameliyatını, hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya dek  erteleyin. Karın germe ameliyatı, obesite problemini çözmek  için uygulanan bir ameliyat değildir. Kilo verdikten sonra karın  bölgesinde sarkmalar olacağı için, ameliyat, kilo verdikten  sonra  yapılırsa daha iyi sonuç verir. Diğer taraftan ameliyat  da daha risksiz hale gelmiş olur.
                                                    
                  Karın germe ( Abdominoplasti ) ameliyat  kesisi                   
                  Karın derisinin çıkarılışı                   
                  Ayrık duran karın kasları                   
                  Sıkılaştırılmış karın kasları                   
                    Karın germe ( Abdominoplasti ) ameliyatı  izinin şematik çizimi                                   Karın germe  estetiği için ideal  adaylar:
           
               Genel sağlık durumu iyi olan kişiler               Şişman olmayıp kilo fazlalığı olmayan  kişiler               En küçük çocuğu en az bir yaşında  olan ya da gelecekte hamileliği düşünmeyen kadınlar               Sigara kullanmayanlar               Karın bölgesinden daha önce  ameliyat geçirmeyenler               Ameliyat izlerini  kabullenerek, beklentileri gerçeğe uyumlu kişiler
           Ne tip bir ameliyat   yapılacak?                     Estetik  karın germe  ameliyatlarında uygulanan iki teknik mevcut: Tam karın germe  (  total abdominoplasti ) ve mini karın germe ( mini  abdominoplasti ). Bu iki  teknikten hangisinin sizin için iyi sonuç  vereceğini belirlerken karın  bölgesindeki problemin ne kadar geniş bir  alanda yer aldığına bakıyorum. Göbek  deliğinin altındaki seviyede hafif  yağlanma ve sarkma, bu bölgede dar bir  alanda çatlaklar varsa, karın  kaslarında herhangi bir gevşeme ve ayrılma  saptanmamışsa, göbek  deliğinin üst seviyesinde gevşeme, bollaşma gibi  problemler yoksa ve bu  bölge estetik olarak güzel görünüyorsa; kısaca mevcut olan problemler  hafif derecede ve sadece göbek deliğinin alt kısmını ilgilendiriyorsa mini karın germe  ameliyatı ( mini abdominoplasti ) yeterli olur. Benzer problemler  göbek deliğinin üst seviyesine de taşıyorsa tam karın germe  ameliyatı (  total abdominoplasti ) yöntemini tercih ediyorum. Bu  kriterleri bir kenara  bırakın: Bir elinizi göbek deliğinin 1 cm  üzerine, diğer elinizi aşağıda karın  bölgesinin bitip de kasık  bölgesinin başladığı sınıra ( sezaryen geçirmişseniz  sezaryen izinin  olduğu yere ) koyduğunuzda; üstteki elinizle karın derisini aşağıya  doğru gerdirerek altta kalan elinizin hizasına kadar yaklaştırarak  ellerinizi birleştirebiliyorsanız, tam karın germe ameliyatına  ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu basit test ile karın estetiği  bozulmuş kişilerin  neredeyse tamamına yakın bir kısmında tam karın  germe estetiği gerekliliği tespit edilir. Tam karın germe  ameliyatı ihtiyacı olan bir hastaya mini karın germe ameliyatı  uygulanırsa, etkisinin oldukça yetersiz olacağından dolayı, elde  edilecek  kazanç hemen hemen sıfıra yakındır.
           Tam karın germe  estetiği nasıl  yapılıyor?
            Tam karın germe  ameliyatında, göbek deliğinin birkaç cm üst  seviyesi ile kasık  bölgesinin başladığı seviye arasında kalan fazlalık olan deri  ve  yağların tamamını çıkarıyorum. Bu bölgedeki yağları ellerinizin arasına   aldığınızda fazlalıklar yanlarda nereye kadar uzanıyorsa, bu uzantının  en uç  noktaları da çıkarılacak derinin yan sınırları oluşturuyor.  Kilolu hastalarda,  yan kenarlar belin arkasına kadar uzanabiliyor. Bu  durumda, karındaki fazlalıklara bel bölgesini de dahil etmek  gerekir. Göbek deliğinin iç kenarını keserek,  göbek deliğini,  çıkarılacak olan deri ve yağ dokusundan ayırıyorum, göbek deliğini  yerinde bırakılarak fazlalık olan deri ve yağ dokularını alıyorum. Üstte  kalan karın derisi ile birlikte yağ dokusunu, kaburga  kemiklerinin alt sınırına kadar zemindeki kas tabakasından ayırıyorum.  Böylece karın ön duvarını oluşturan kaslar tüm çıplaklığıyla  ortaya çıkıyor. Bu kasları, birbirine tekrar  yaklaştırılarak, gençlik  yıllarında olduğu pozisyona getirilerek birbirine dikiyorum. Böylece  karnın şişkin ve dışa doğru bombeleşmiş görünümü, çarpıcı bir şekilde   düzeliyor. Bu manevra, aynı zamanda belin de hafifçe incelmesini  sağlıyor. Bu esnada belin daha da incelmesi isteniyorsa ayrıca bel  inceltme işlemi de uyguluyorum.  Karın kaslarının yeniden  şekillendirdikten sonra, karnın üst kısmında kalan  deriyi, aşağıya  doğru gerdirerek, kesilen yerin alt kenarına doğru yaklaştırarak  dikiyorum. Bu arada bu deri üzerinden, yerinde bırakmış olduğum göbek  deliği hizasında yeni bir delik açıyorum ve göbeği, bu delik içine  yerleştirerek dikiyorum. Deri altında toplanabilecek kan ve fazla sıvıyı  boşaltmak için yara bölgesine dren adını verdiğimiz geçici ince bir tüp  yerleştiriyorum. Üstteki karın derisini aşağıya doğru  gerdirerek diktiğim için ameliyatın oluşturduğu iz bikini  bölgesinin içinde saklı olarak kalıyor.
           Mini karın germe  estetiği nasıl yapılıyor?
            Mini karın germe  ameliyatında çıkarılacak olan fazlalık deri ve yağların tamamı  göbek  seviyesinin altında kalıyor. Fazlalık deri ve yağları keserek  çıkarıyorum. Karın kaslarının alt kısmında gevşeme ve ayrılma  varsa kaslar birbirine  yaklaştırarak dikiyorum. Bu işlemin ardından  yukarıdaki deri kenarını aşağıya doğru çekerek alt kenara dikiyorum. Bu ameliyatta  göbek deliğine hiç dokunmuyorum. Ameliyat sınırlı bir bölgede  yapıldığı için etkisini karın bölgesinin tamamında   göstermiyor. Etki alanı sadece göbek deliğinin altında kalıyor.
           KARIN GERME  AMELİYATI

                                                                                                                                                                                                                                      Karın germe ameliyatı animasyon videosu
                                      Mini karın germe ameliyatı animasyon  videosu
                                      Karın germe ameliyatları bilgilendirme  videosu
                                     Karın germe estetiği sonrası iyileşme  videosu
                                     Karın estetiği: Karın germe mi?  Liposuction mı?
                                                                                                                                                                                                                                                    Tam karın germe  ameliyatı, yani total abdominoplasti, uygun donanıma sahip bir  hastane ortamında yapılması gerekir. Ameliyatta genel anestezi  uygulanır ve yaklaşık 3-3,5, karnın büyüklüğüne göre bazen 4 saat sürer.  Durumunuza göre genelde 1-2 gün hastane bakımı yeterli olur. Ameliyattan  3-4 saat sonra bir kişinin yardımıyla ayağa kalkıp yürümeye  başlarsınız, 1 gün sonra tamamen yardımsız, ancak ağır hareketler ile  yürüyebilecek düzeye gelirsiniz. Ameliyattan kaynaklanan bir  ağrı olur, bu ağrı sizi korkutmasın, hiçbir zaman rahatsız edecek ölçüde  olmaz. Vereceğim ağrı kesici ilaçlar da sizi büyük ölçüde  rahatlatacaktır. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo  yapabilirsiniz. Ameliyattan sonra birkaç gün içinde kendi  işinizi kendiniz yapabilecek derecede iyileşirsiniz. İlk hafta içinde  ıkınma, öksürme, ağır kaldırma gibi karın bölgenize yük binecek  hareketlerden uzak kalmanızda yarar vardır. 4-5 gün sonra uçak  yolculuğu yapabilecek düzeye gelirsiniz. Kendinizi iyi hissetmeniz  halinde, 7-10 günlük istirahatın ardından ağır işlerde çalışmamak  şartıyla iş hayatına dönebilirsiniz. 3-4 hafta sonra yavaş yavaş spor ve  egzersizlere başlayabilirsiniz. Mini karın germe estetiği, tam  karın germe estetiği kadar  geniş bir bölgeyi kapsamadığı için ameliyat süresi de daha  kısadır. Genelde 1-1,5 saat sürer. İyileşme süresi de doğal olarak daha  hafif ve daha kısadır. Mini karın germe ameliyatından 3-4 gün  sonra rahatlıkla ofis ortamında çalışmaya başlayabilirsiniz. Yaraların  iyileşmesi için gereken 15 günün ardından havuza ve denize de  girebilirsiniz.
           Karnınızın yeni hali
                    Tam  karın germe  ameliyatında kendi uyguladığım özel dikiş teknikleri ile karındaki   fazlalık dokuların çıkarmanın yanı sıra göbek bölgesinin doğal  kıvrımlarını da  orijinaline uygun bir şekilde oluşturuyorum. Bu şekilde  göbek deliğinin etrafı dümdüz olmuyor, yani ayva göbeği dediğimiz kendi  yapısından olan doğal gamzeliğini de oluşturuyorum. Karnın alt  tarafında oluşacak olan ameliyat izini, tamamen bikini ya da iç  çamaşırın içinde kalacak şekilde tasarlıyorum. Karın germe  ameliyatını kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıyorum,  böylece hem deri yüzeyinde dışarıdan görünen dikiş olmuyor, hem de dikiş  aldırma sıkıntınız ve zahmetiniz  olmuyor. Karın germe ameliyatında  ameliyat izleri ilk haftalarda kırmızı renkli ve oldukça  belirgin  olabilir. Bu izlerin rengi aylar içinde soluklaşır, derinin  normal rengine yaklaşıp belirginliği azalır.
           Karın germe estetiği  ameliyatlarının hemen ardından  karın bölgesinin  görünümünde son derece çarpıcı bir düzelme ortaya çıkar, bu durum sizin  yaşam kalitenizi de ciddi bir şekilde arttırır. Estetik karın germe  operasyonu, sadece karın bölgesindeki fazla ve sarkmış  dokulardan  kurtulmanızı sağlamakla kalmaz, kendinize olan güveninizi de  arttırır. Karın germe estetiği oldukça yüz güldürücü bir  ameliyattır.
           Karın Germe  Fiyatları

           Karın germe  fiyatları ne kadardır?
           Karın germe fiyatları,  tam karın germe ya da mini karın germe ameliyatının  hangisinin yapılacağına göre değişir. Diğer taraftan karın germe  fiyatları açısından her hastanenin uyguladığı fiyatlandırma da  birbirinden farklıdır. Karın germe fiyatları, karşılıklı  görüşmenin ardından ne tür bir ameliyatın hangi hastanede yapılacağı  belirlendikten sonra size bildirilecektir.

3550
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Liposuction
« : Aralık 03, 2014, 03:21:38 ÖS »
LIPOSUCTION

           Liposuction,   vücutta belli bölgelerde birikim yapan yağların, küçük bir delikten  girebilecek ince bir kanül yardımıyla vakum yapılarak çıkarılması  işlemine denir. Liposuction, suction lipektomi, lipoplasti,  gibi  terimler de aynı anlamda kullanılıyor. Halk arasında yağ alma, yağ  aldırma, yağ  emme gibi terimler de aynı ameliyatı  adlandırmada kullanılıyor. Lipoinjection  ve lipofilling, yağ  hücrelerinin, liposuction yöntemi ile bir yerden alınıp  başka  bir yere injekte edilerek dolgu amacıyla uygulanışı, liposhaping ve   liposculpture terimleri, liposuction ile birlikte yağ  injeksiyonu da yapılarak  vücudun yeniden şekillendirilmesi anlamına  gelir.
           Bölgesel yağ   birikimleri
            Bölgesel  yağ birikimleri  spor yapmaya, ısrarlı diyet programlarına rağmen bir türlü yok   edilemeyen inatçı birikimler olarak karşımıza çıkar. Hani Spor  yapıyorum,  olmuyor. Diyet yapıyorum, olmuyor. Denemediğim bir şey  kalmadı. İstediğim  kiloya ulaştım, yine de bu çıkıntılardan  kurtulamadım. diye yakınanların dert yandığı yağlar bunlardır.  Gerçekten bölgesel yağ fazlalıkları her türlü çabaya karşı inatla yok  olmaz. Bu birikimlerden kurtulmanın tek, kesin ve kalıcı yolu ise liposuction  ameliyatıdır. Kesin ve kalıcıdır, çünkü vücuttaki yağ hücrelerinin  çoğalma özelliği yoktur, bu yüzden yağlar liposuction ile  alındıktan sonra, bu bölgelerde tekrar yağ birikimi olmaz. Kilo  alındığında yağ hücreleri çoğalmaz, sadece hücrelerin içinde  depoladıkları yağ miktarı artar. Bir bölgedeki yağ hücreleri alınıp da  sayıca azaltıldığı zaman kilo alınsa da o bölgede yağ hücrelerinin  sayısı aynı kalır, sadece hücrelerin büyüklükleri artar. Ameliyattan  sonra kilo alımı olursa vücudun genelinde bir yağ birikimi oluyor,  bundan, liposuction yapılan bölgeler de ancak kendi payına  düştüğü kadar etkilenir, yeniden eskisi gibi bir birikim olması mümkün  değildir. Bu nedenle liposuction sonrası alınan sonuçlar son  derece kalıcıdır.
           Liposuction  hangi bölgelere uygulanır?
           Liposuction  fazladan yağ birikimi olan herhangi bir yere uygulanabilir. Çoğu zaman   uygulanan yerler, kadınlarda çene altı, kolların üst kısmı, sırt, bel,  karın, kalça, basen, uyluk ve dizlerin iç yüzü, erkeklerde çene altı,  göğüs, göbek ve bel bölgesidir.
           Ne tip liposuction  teknikleri vardır?
                                                                          Liposuction Bölgeleri                                                                                      İşlemin yapılışı                                   Klasik liposuction  : Liposuction  uygulanacak bölgenin yakınlarından bir  yerde, deri 3-4 mm kesilir. Bu kesinin içinden çapları 2, 3 ya da 4 mm  gibi kalınlıklarda kanül ismini verdiğimiz borular sokulur. Kanülün  dışarıda kalan ucu ise vakum yapan bir aspiratör cihazına bağlıdır. Deri  altına sokulan kanül, ileri geri hareket ettirilerek, ucu ile yağ  dokusunu ince ince parçalar, parçalanan yağlar, kanülün diğer ucunda  bağlı olan aspiratör ile vakum yapılarak emilir.
           Enjektörlü liposuction  : Klasik liposuction yöntemi ile neredeyse aynıdır,  aradaki tek fark, kanüller, aspiratör cihazı yerine büyük bir enjektöre  bağlıdır. Bu  yöntemde içi boş enjektörler ile vakum yapılır. Çıkarılan  yağlar, enjektörün  haznesinde toplandığı için bu yağlar, diğer  bölgelere dolgu yapmak amacı ile de kullanılabilir. Enjektörle liposuction  yapmak, aspiratör cihazıyla yapmaya göre daha zahmetli, daha  uğraştırıcıdır. Bu yüzden, enjektörle yapılan liposuction  genelde, çıkarılan yağlardan dolgu yapılması planlanan hastalarda tercih  edilir.
           Ultrasonik liposuction  : 1990[hstekesme]lı yıllarda bir anda moda olan ultrasonik liposuction,  o yıllarda tüm liposuction adaylarını peşinde sürükledi. Ancak  zamanla, bu yöntemde ultrasonik enerjiden dolayı oluşan cilt  hasarı  olguları görülmeye başlayınca, yavaş yavaş bu yöntem terk edilmeye  başlandı. Elde edilen sonuçlar, klasik liposuction ile elde  edilen sonuçlar ile  aynı olduğu için, klasik liposuction  yöntemine yeniden dönüş oldu, ultrasonik liposuction artık pek  kullanılmıyor.
           Vibro liposuction  : Klasik liposuction yönteminde,  kanülün ileri geri  hareketini cerrahın kol kuvveti sağlıyorken, vibro liposuction  yönteminde, kanülün ileri geri hareketini kanülün sap kısmına   yerleştirilen bir motor sağlıyor.
           Liposuction  için  uygun bir aday mıyım?
            Herşeyden önce, liposuction  ameliyatının zayıflama ve kilo verme yöntemi olmadığını,  vücut  biçimlendirme için uygulandığını unutmayın. Liposuction  uygulaması için  birinci koşul, kişinin genel sağlık durumunun iyi  olmasıdır. Şişman olmayan ama vücutlarında fazlalık yağ birikimi  olanlar, liposuction yaptırmayı düşünüyorlarsa doğru seçimdir. Liposuction  bu tür fazlalıkları almak için ideal bir çözümdür. Ben çok kilo aldım,  biraz zayıflamak istiyorum. diyen bir hasta bu iş için uygun değildir.  Çünkü liposuction şekil vermeye, vücut hatlarını düzeltmeye  yarar. İdeal olarak kilosu normal ya da normalden belki biraz  fazla  olan, ancak vücudun belli bölgelerinde diğer bölgelerden daha fazla yağ   toplanması olan kişiler için uygulanır. Özellikle bayanlarda her türlü  diyete ve spora rağmen bir türlü yok edilemeyen inatçı yağ birikimleri  kalça, basen, uyluk, karın ve bel bölgelerinde ortaya çıkar. Erkeklerde  ise daha çok göbek, bel çevresi ve göğüs bölgesinde görülüyor. Liposuction  ameliyatının amacı, bu bölgeleri incelterek diğer bölgeler ile  daha uyumlu hale getirmektir. Liposuction için uygunluk  kriterlerinden en önemlilerinden biri de derinin özellikleridir. Yaş  ilerledikçe derinin elastikiyeti kaybolur. Derinin altındaki yağlar  alındığında üzerindeki deri doğal olarak gevşeyip daha bol hale gelir.  Normalde derinin esnek yapısı sayesinde ameliyattan sonra kendi  içinde çekerek, büzüşerek gerginleşmesi, toparlanması, yeni duruma uyum  sağlaması gerekir. 45 yaşından sonraki hastalarda uyum sağlama durumu,  deri esnek yapısını, elastikiyetini yitirdiği ya da yitirmeye başladığı  için çok zor olabilir. İyi bir sonuç için derinin diri ve sıkı olması  gerekir. O zaman kendini çok kolay toparlar. Deri gevşemişse  elastikiyeti kaybolmuşsa, problem yaratacak bir deriyse başka yöntemler  uygulamakta yarar vardır. Liposuction, doğru hasta seçilip,  uygun teknik  uygulandığında inanılmaz derecede yüz güldürücü sonuçlar  verir.
           Bir kerede ne kadar  yağ alınır?
            Tıp literatürüne şöyle bir  göz atarsak, benim için inanması zor miktarlar karşımıza çıkıyor. Dünya  üzerinde bir defada 100 kg ve üzeri hastalardan 20 litrenin üzerinde yağ  alan cerrahlar var. Bence bu, hiçbir zaman cesaret edemeyeceğim bir  çılgınlık sayılır. Ama bu cerrahları da takdir etmek gerek. Normal  koşullarda risk oluşturmadan alınan yağ miktarı, bir kerede vücut  ağırlığınızın %5-6[hstekesme]sına kadar  emniyet sınırları dahilinde sayılır. Yani  70 kg ağırlığında olan bir kişide yaklaşık 4 litreye kadar riske  etmeden, güvenle yağ alınabilir. Bu sınır aşılırsa vücudun yağ  metabolizmasında, sıvı elektrolit dengesinde, kan düzeyinde bozulmalara  yol açabilir.
           YAĞ ALDIRMA

                                                                                                                                                                                                                                      Bacak ve basen bölgesi liposuction  ameliyatı animasyon videosu
                                    Kol bölgesi liposuction ameliyatı  animasyon videosu
                                    Karın bölgesi liposuction ameliyatı  animasyon videosu
                                    Boyun ve gıdı bölgesi liposuction  ameliyatı animasyon videosu
                                    Kalça ve popo bölgesi liposuction  ameliyatı animasyon videosu
                                    Liposuction ameliyatı hakkında  bilgilendirme videosu
                                    Liposuction kimler için uygundur
                                    Liposuction sonrası iyileşme dönemi
                                    Liposuction ameliyatının etkisi kalıcı  mıdır
                                   Karın estetiği: Karın germe mi?  Liposuction mı?
                                   Liposuction ameliyatının kalıcı etkisi
                                                                                                                                                                                                                                                   Ameliyat, liposuction  uygulanacak bölgenin genişliğine göre lokal anestezi ya da genel   anestezi altında yapılabilir. Ben 15-20 cm yi geçmeyen dar ve sınırlı  bir bölgelerdeki uygulamalarda lokal anesteziyi, daha geniş bölgeler  için genel anesteziyi tercih ediyorum. Ameliyatın lokal  anestezi altında yapılabilmesinden istifade ederek maliyeti düşürmek  adına muayenehane koşullarında yapılmasını sağlık açısından doğru  bulmuyorum. Bu nedenle liposuction ameliyatı, basite alınmamalı  ve mutlaka uygun donanıma sahip bir hastanede yapılmalıdır. Ben, işleme  başlamadan önce, liposuction uygulanacak bölgelere kanamayı  azaltıcı özel  solüsyonlar injekte ediyorum. Böylece ameliyat  esnasında kan kaybı ya hiç olmaz ya da çok az olur, bu uygulama ayrıca ameliyattan  sonra hissedilen ağrıyı da ciddi anlamda azaltır. Deriden sadece  kanülün girebilmesine yetecek kadar delikler  açıyorum. Bunlar genelde  genellikle 3-5 mm oluyor. Tam eklemler üzerinde derinin kıvrım yerleri  ya da bikini içi gibi dışarıdan görülmeyen yerlerden açıyorum. Ameliyatın  bitiminde minik birkaç dikiş ile kapatıyorum. Delikleri gizli yerlerden  açtığım için, delik izlerinin belirginliği birkaç ay sonra hemen  hemen  görülmeyecek kadar azalıyor.
           Ameliyatın ardından  ilk gün hafif ağrı olabilir, bu normaldir. Hissedeceğiniz ağrı çok   şiddetli olmayıp normal ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kesilir. Ameliyattan   2-3 saat sonra yardım ile yürümeye başlayabilirsiniz. Liposuction  dışında başka bir ameliyat yapılmamışsa ve liposuction  çok geniş bölgelere uygulanmamış ise aynı günün akşamı hastaneden  çıkabilirsiniz. Geniş bir liposuction uygulanmışsa 1 gün  hastanede kalmanız yararlı olur. İstirahat halinde ağrı hissetmezsiniz,  ağrı  sadece liposuction uygulanan yerlere elinizle  bastırdığınızda ya da oturup kalkarken hareket halindeyken olur. O da  sizi rahatsız etmeyecek şiddette hafif bir ağrıdır. Ameliyattan  1 gün sonra artık yardımsız ve desteksiz yürüyebilecek hale gelirsiniz,  birkaç gün içinde kısa mesafeli gezilere çıkabilecek kadar  iyileşirsiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Ameliyattan  sonra birkaç gün sonra kendi işinizi kendiniz yapabilecek derecede  iyileşirsiniz. Eğer işiniz ağır ve yorucu değilse çalışma hayatına da  dönebilir, uçak yolculuğu yapabilirsiniz. 5-7 gün sonra ağır, yorucu ve  uzun süreli olmamak koşulu ile her türlü aktiviteyi yapabilecek hale  gelirsiniz. Liposuction ameliyatının yan etkilerini üzerinizde  fazla hissetmemeniz ve en aza indirilmesi için en kısa zamanda normal  hayatınıza dönmenizde yarar vardır. Yoğun ve yorucu işlere başlamanız,  iyileşme süreci gereği 2-3 haftayı bulabilir. Liposuction  deliklerinin iyileşmesi için gereken 15 günün ardından havuza ve denize  de girebilirsiniz.
           Liposuction  ameliyatı sonrası iyileşme dönemi nasıl geçiyor?
           Liposuction ameliyatından  sonra yağ alınan yerlerde şişlik (ödem) ve morarma mutlaka olur.   Kaşıntı, gerginlik ve çekilme hissi çoğu hastamda oluyor, bunlar ameliyatın  doğasında vardır. Liposuction bölgelerine baktığınız zaman  mevcut olan ödem (şişlik) yüzünden hiç yağ alınmamış, hiç incelme  olmamış gibi hissedebilirsiniz, sakın panik yapmayın, bu normaldir.  Şişlikler 15-20 gün içinde azalır ve gerçek vücut hatlarınız yavaş yavaş  belirginleşmeye başlar. Şişlikler azaldıkça yağların alındığı yerlerin  hafifçe daha sert olduğunu fark edeceksiniz. Dokulardaki hafif sertlik  gözle görülmeyen ödem olup yara iyileşmesinin doğal bir sonucu olarak  karşımıza çıkar. Ameliyattan sonra oluşan morlukların geçmesi  yaklaşık 10-15 gün sürer. Bu dönemde ilk 4 hafta korse ya da sıkı çorap  giymeniz, dokuların vücudunuz üzerine oturması ve şekillenmesi açısından  çok önemlidir. Ödemin tamamen geçmesini takiben dokuların yumuşaması,  sertliklerin kaybolarak normal kıvama gelmesi yaklaşık 3 ayı bulur.
           Liposuction  için en uygun zaman nedir?
            Liposuction ameliyatı  yıl içinde her zaman yapılabilir. İdeal zaman, hastanın durumuna ve   beklentilerine göre değişir. Yaza her şeyim düzelmiş olarak girmek  istiyorum diyorsanız, ameliyatın sonbahar ve kış aylarında  yapılması en idealidir. Ancak nisan, mayıs aylarında bile yapılsa yaz  hazırlığı için çok geç kalınmış sayılmaz. Birkaç ayda şekil tam  oturmamış bile olsa şişlikler büyük ölçüde azalmış, morluklar tamamen  kaybolmuş olur. Ameliyat olmak için sadece yazın müsait olan  hastalar, güneşten korunma koşuluyla, yaz sıcağında korse giymeye  katlanmak zorunda kalarak yazın da ameliyat edilebilir.
           Liposuction  fiyatları

           Liposuction fiyatları,  yağların liposuction ile alınacağı bölge ya da bölgelerin  genişliğine, alınacak yağ miktarının çokluğuna göre değişir. Her  hastanenin fiyatlandırması farklı olduğu için hastanede hastaneye göre  de liposuction fiyatları değişmektedir. Ameliyatın genel ya da  lokal aneztezi altında yapılacağı da liposuction fiyatlarını  etkiler. Liposuction fiyatları konusunda fikir sahibi  olabilmeniz için öncelikle nerelerinizden ne kadar yağ alınacağı,  ameliyatınızın hangi hastanede yapılacağının belirlenmesi gerek. Bu da  karşılıklı görüşmeyi gerektirir.
           Liposuction  ameliyatından sonra kilo alırsam ne olacak?
           Hayatınıza  dikkat  etmediğiniz takdirde liposuction sonrası da kilo alırsınız. Ameliyattan  sonra kilo alımı olursa vücudun genelinde bir yağ birikimi olur,  bundan, liposuction yapılan bölgeler de ancak kendi payına  düştüğü kadar etkilenir, yeniden eskisi gibi bir birikim olması mümkün  değildir. Vücuttaki yağ hücreleri 10 yaşına kadar çoğalır, ve o yaştan  sonra çoğalmaları durur, yani yağ hücrelerinin çoğalma özelliği yoktur,  bu yüzden yağlar liposuction ile alındıktan  sonra, bu  bölgelerde tekrar yağ birikimi olmaz. Vücut gelişip büyüdükçe ya da kilo  alındığında yağ hücrelerinin içeriğindeki yağ depoları artıyor. Bir  bölgedeki yağ hücreleri liposuction ile alınıp da sayıca  azaltıldığı zaman kilo alınsa da, alınan kilolar vücudun geneline  dağılır, o bölgede yağ  hücrelerinin sayısı azaltıldığı için o bölgede  yeniden birikim olmaz. Bu nedenle liposuction ameliyatı sonrası  alınan sonuçlar son derece kalıcıdır.
           Liposuction vücut  hatlarınızda kalıcı ve çarpıcı bir düzelme sağlar. Hiçbir zaman   düzelmeyeceğini düşündüğünüz, psikolojik olarak sizi rahatsız eden ve  egzersizlerle düzeltemediğiniz vücudunuz yeni bir form kazanır.

3551
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / YÜz estetİĞİ
« : Aralık 03, 2014, 03:21:31 ÖS »
YÜZ ESTETİĞİ

           Stres,  yer çekimi, sigara ve güneşin olumsuz etkileri yaş  ilerledikçe insanın  yüzünde ortaya çıkmaya başlar ve yüz estetiği de etkilenir.  Yaşlanmaya dair ilk  belirtiler 30[hstekesme]lu yaşlarda yavaş yavaş görünmeye  başlar, 50 li yaşlarda ise yerleşik bir hale gelir. Yaşlanmanın  etkileri, yüz estetiğini oluşturan tüm dokularda ortaya çıkar. Yüz  kemikleri incelip, zayıflar, hacimleri azalır. Kaslar gevşeyerek,  zayıflar ve yer çekiminin etkisine yenilerek sarkmaya başlar. Yağ dokusu  incelerek, zayıflar, ve dolgunluğu azalır. Yağ dokusunun zayıflaması  ile deri buruşarak, bollaşır, elastikiyetini yitirerek, tüm yumuşak  dokular ile birlikte sarkmaya başlar. Bu mekanizma ile yüzdeki statik  çizgiler ortaya çıkar. Diğer taraftan mimik kasları da yıllarca  çalıştığı için üzerini örten deri üzerindeki kıvrımlarının  belirginleşmesini sağlar, böylece dinamik çizgiler de ortaya çıkmış  olur. Yüz estetiği, göz çevresi ve alın çizgilerinin  belirginleştiği, yanak, kaş, çene altı, ve boynun gevşeyip sarktığı, göz  kapaklarındaki yağ torbacıklarının belirginleştiği bir duruma gelir ve  sonuçta daha yorgun, yaşlı ve çökmüş bir görünüm alır. Yüz estetiği  ameliyatlarını, ilerleyen yaşın bu tür etkilerini hisseden sağlıklı  olan her kişiye uygulamak mümkündür. Estetik yüz germe ameliyatı ile birlikte göz kapağı estetiği, estetik  burun ameliyatı, estetik  çene büyütme, çene küçültme, çene  altına liposuction, yağ ve doku injeksiyonu uygulamaları da  kombine edilebilir.
           Yüz estetiği  açısından yüzün  her kısmı ayrı ayrı ele alınır
                                                                                                                                                                                                                                   Endoskopik alın germe ameliyatı animasyon  videosu
                                      Klasik yüz germe ameliyatı animasyon videosu
                                      Endoskopik yüz germe ameliyatı animasyon  videosu
                                      Yüz estetiği hakkında bilgi videosu
                                     Yüz estetiği ameliyatları hakkında Hülya Avşar ile  sohbet videosu
                                     Yüz germe ameliyatları videosu
                                     Yüz estetiği ameliyatlarının yaşı
                                                                                                                                                                                                                                                   Yüz, anatomik  olarak üç farklı bölgeden oluşur ve yüz gençleştirmeye yönelik  olarak yapılacak cerrahi işlem için her bölge ayrı ayrı değerlendirilir.  Üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşlardan oluşur, bu bölgeye  uygulanan girişime estetik alın germe diyoruz. Orta yüz,  yanak  bölgesinden oluşur, bu bölgeye uygulanan girişime estetik  yüz germe diyoruz. Alt yüz, çene  altı ve boyun bölgesinden oluşur, bu  bölgeye uygulanan girişime boyun germe estetiği diyoruz. Yüz  üzerindeki her bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi girişim uygulamak  mümkündür.
           Zaman akıp gidiyor. Bu akışı  durdurmak mümkün değil. Yüz estetiği  ameliyatları,  yaşlanmanızı durduracak etkiye ve güce sahip değildir. Yaşlanma, her  şeye rağmen devam eden bir süreçtir ve yapılan ameliyattan sonra da  devam eder. Yüz estetiği operasyonları, sadece içinde  bulunduğunuz yaştan daha genç görünmenizi sağlayacak, ameliyattan 10  sene sonra da, 20 sene sonra da yüzünüzün hep aynı kalacağını sanmayın.   Estetik yüz ameliyatının ardından normal görünümünü  kazandığında ise yüzünüzde çarpıcı bir gençleşme dikkatinizi  çekecektir.
                   Op. Dr. H. Nazmi BAYÇIN         Etiketler: [url=http://www.google.com.tr/#hl=tr

3552
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Dermabrazyon
« : Aralık 03, 2014, 03:21:25 ÖS »
DERMABRAZYON

           Günlük  hayatımızdaki pürüzlü yüzeyleri daha pürüzsüz hale getirmek için  yapılan zımparalama işleminin estetik cerrahideki uygulamasına  dermabrazyon denir. Buradan da kolaylıkla anlayabileceğiniz gibi bu  işlem, deri yüzeyindeki pürüzlü görünümü  azaltmak için uygulanır. Deri  yüzeyindeki pürüzlü görünüm çoğu zaman yüz bölgesinde iz bırakarak  iyileşen sivilcelerden ya da kabarık yara izlerinden  kaynaklanır.  Uygulama esnasında derinin en yüzeysel tabakası zımparalanarak soyulur.  Soyma işleminin oluşturduğu yüzeysel yara, iyileştikten sonra yüzeyi  daha düzgün, daha taze ve gergin bir cilt ile yenilenir. Sonuçta  pürüzlerin daha hafiflediği bir görünüm ortaya çıkar.
           Ameliyat
            Anestezi tipi, dermabrazyon  uygulanacak alanın genişliğine bağlı olarak değişebilir. Geniş  yüzeylere uygulanacaksa mecburen genel anestezi uygulanır, ben 10-15 cm  çapından daha küçük yüzeylerde lokal anesteziyi tercih ediyorum.   Ameliyattan sonra aynı gün evinize dönebilirsiniz. Ameliyattan sonra  dermabrazyon alanındaki ağrı kendini hafif yanma hissi şeklinde  gösterir, bu his çok rahatsız edici şiddette değildir. Çoğu zaman normal  bir ağrı kesici ilaç, hissettiğiniz yanma hissini de rahatlıkla  giderir. Deri, dermabrazyon ile soyulunca yüzeyde açık bir yara oluşur.  Yara, yüzünüz gibi vücudunuzun açıkta kalan bir bölgesinde ise, pansuman  ile kapatmadan sadece üzerine size önereceğim pomatlardan sürmeniz  yeterli olur. Yara vücudunuzun kapalı kalan bir yerinde ise,  kıyafetlerin yaraya sürtünerek zarar vermemesi için sargı ya da bandaj  ile kapatılması gerekir.
           Ameliyat   sonrası
            Ameliyattan 1 gün sonra  yara yerinizi de yıkayarak banyo yapabilirsiniz. Yaraya su değdirmekten  sakın korkmayın, hiçbir şey olmaz, aksine yaranın suyla ve bebek  şampuanı gibi yakıcı olmayan bir sabunla yıkanması, yaranın temizlenmesi  anlamına gelir ki, bu da pansuman  yerine geçer. Yaraya su  değdirilmemesi gerektiği çekincesi ve yanlış inancından  kendinizi  kurtarın. Yarayı her gün yıkayın, hatta günde iki kere yıkayın,  üşenmezseniz üç kere yıkayın. Ne kadar yıkarsanız, o kadar temizlik  anlamına gelir. Yara da o denli mikroplardan arınır, infeksiyon riski  azalır ve o derece hızlı iyileşir. Yaranın iyileşmesi diğer taraftan da  dermabrazyon işleminin derinliğine bağlıdır. Yüzeysel yapılan  dermabrazyon kısa sürede iyileşir, zımparalama işlemi derinleştikçe,  iyileşme süresi de o kadar uzar. En derin yapılan dermabrazyon işleminde  tüm yüzeyin yeni deri ile kaplanması en fazla 7-10 gün kadar sürer.
           Yeni  haliniz
           Yara iyileştiğinde yüzey,  yeni oluşmuş taze bir  eri ile kaplanır. Yeni oluşan bu deri normal  deriden farklı olarak yeni iyileşmiş her taze yarada olduğu gibi hafif  pembe renkli olur. Bu pembemsi renk birkaç hafta içinde yavaş  yavaş  normal deri rengine döner. İşlem yüzünüze uygulanmışsa yaralar  iyileştikten sonra pembemsi renk farkı fondoten ile kolaylıkla  kapatılabilir. Diğer taraftan da bu aşamada güneş ışınlarından da  korunmak gerekir. Yeni iyileşmiş bir yara, güneş ışınlarına  karşı  normal deriye göre daha hassas olur. Bu yüzden bu ameliyatı yaz  aylarında yapmak doğru değildir. Aksi takdirde, dermabrazyon yarasının  olduğu bölge, normal deriye göre 1-2 ton daha koyu bronzlaşır ve renk  farkına yol açar. Bu ameliyat koşullarınız gereği yazın yapılması mecbur  olursa, çok özel tedbirlerin alınması gerekir. Ben, eğer ki herhangi  bir zorunluluk yoksa, bu  ameliyatı, güneşin etkisinin zayıf olduğu Ekim  ile Mart ayları arasında yapmayı tercih ediyorum. Size de tavsiyem bu  yönde olur.

3553
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Havuçla Saç Uzatma
« : Aralık 03, 2014, 03:21:19 ÖS »
Malzemeler:
[hstekesme][hstekesme] 2 tane orta boy havuç
[hstekesme][hstekesme] 1 tane yumurta

[hstekesme][hstekesme] 3 su bardağı su

Hazırlanış:
[hstekesme][hstekesme] Havuçlar rendelenir.
[hstekesme][hstekesme] 3 su bardağı su kaynatılır.
[hstekesme][hstekesme] Ardından rendelenmiş havuçlar, kaynayan suya koyulur.
[hstekesme][hstekesme] Su 25-30 dk kaynatılır.
[hstekesme][hstekesme] Sonra su süzülerek, yumurtayla çırpılır.

Uygulama:
[hstekesme][hstekesme] Karışım saça sürülür ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat saç sarılmış bir şekilde bekletilir.
[hstekesme][hstekesme] Sonrada saç ılık suyla şampuanlanarak yıkanılır.

Bu karışımı yaklaşık 1-2 hafta uygularsanız muhteşem ve uzun saçlara kavuşacaktınız.. Saçlara göre süre 1 veya 2 hafta olarak değişebilir. Zaten 1 hafta sonunda aldığınız sonuçlara göre uygulamaya devam edersiniz..

3554
Güzellik Sırları ve Pratik Bilgiler

   Hintli kadınlar neden bu kadar güzel?

  Doğu[hstekesme]dan  gelen güzellik sırları

  Kadife gibi bir cilt,  parlak gözler, gür ve canlı saçlar. Hintli kadınlar doğal  güzellikleriyle dikkat çekiyorlar. Bu güzelliğin en büyük sırrı  kullanmayı alışkanlık haline getirdikleri doğal bitki özleri ve yağlar.  Hintli kadınların güzellik sırlarını keşfetmek istiyorsanız bu haberi  mutlaka okuyun.

  Hintli kadınların  çoğu, günlük cilt bakımlarını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla  yapıyorlar. Belki de onların ileri yaşlara kadar pürüzsüz bir cilde  sahip olmalarının altında bu sır yatıyor. Çeşitli kozmetik firmaları  tarafından üretilen ve doğal bitki özlerine sahip ürünler de cildinizde  doğal bir ışıltı için tercih edilebilir. Clarins, Babor, Sothys,  Biotherm ve Sisley gibi kozmetik firmaları da ürünlerinde bitki özleri  ve yağları kullanıyor. Sothys firması uzmanları Uzakdoğu teknikleri  kullanılarak yaratılan Digi-Estetique masajının tüm Sothys bakımlarında  kullnıldığını söylüyor. Hair

3555
Cilt Bakımı, GUzellik ve Makyaj / Bayanlara Özel Egzersizler
« : Aralık 03, 2014, 03:21:07 ÖS »
Bayanlara Özel Egzersizler

   Spor yaparken nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu biliyor  musunuz?Haftada bir kez  yapılan spor yeterli değildir
Bu düşünce yanlış, çünkü her şekilde hiç spor yapmamaktan iyidir. Eğer  günlük koşuşturmaca içinde zamansızlıktan yakınıyorsanız, beş dakikalık  bir egzersiz bile kalbiniz ve kan dolaşımınız için sağlıklıdır. Hatta  kalori yakmanızı bile sağlar. Ayrıca işyerinde asansör kullanmak yerine  merdiven çıkmak gibi yapacağınız minik hareketlerle de günlük egzersiz  yeteneğinizi geliştirmiş olursunuz.

Isınmak şart 
Isınma şartı, yapılacak egzersize göre değişir. Isınma sırasında kaslar  oksijenle dolar ve vücudun yapacağı harekete hazır hale gelir. Bu etkiye  özellikle yürüyüşçüler, bisiklet kullananlar ya da yüzücüler egzersize  başlamadan önce ihtiyaç duyarlar. Yüksek enerji gerektiren spor  türlerinde yaralanmaları önlemek üzere özel ısınma programları önem  taşır. Bu sporlar arasında dağ bisikleti, kayak, voleybol ya da tenis  yer almaktadır.

Spor selüliti önler 
Uzmanlara göre, bu ancak doğru egzersiz seçildiğinde mümkündür. Koşmak,  ip atlamak ya da aerobik gibi sert sporlar selülitin daha da artmasına  neden olur. Bisiklet kullanmak ya da yürüyüş gibi daha yumuşak  egzersizlerin ise selülit oluşumunu önleyici etkileri bulunmaktadır.  Uzmanlar, selülit oluşumuna karşı özellikle su jimnastiği öneriyorlar.  Su içinde yapılan hareketler masaj etkisi yapıyor ve cilt yüzeyindeki  portakal kabuğu görünümünü engelliyor.

Çok terlemek doğru  egzersiz belirtisidir 
Yanlış, çünkü bazılarının vücudundan sadece beş dakika oynanan tenis  maçıyla ter boşanırken, kimileri yarım saatin ardından terlemeye başlar.  Bunun nedeni kişilerin sahip oldukları aktif ve aktif olmayan ter  bezlerinin farklılığıdır. Ve bu da genetik olarak belirlenmiştir.

Doğru nefes almak egzersizin yarısıdır   
Bu doğru. Özellikle güç gerektiren spor türlerinde bilinçli nefes alıp  vermek kasların daha güçlü olmasına yardımcı olur. Doğru nefes tekniğini  çalışırken, egzersizin en zor kısmında sesli bir şekilde ağzınızı  açarak nefes verin. Önemli bir detay; egzersizlerinizi nefes alıp  vermeleriniz kontrol etmeli

Kaslar dönüşümlü egzersizlere  gereksinim duyar 
Doğru, çünkü eğer her hafta aynı ağırlıkla çalışır ve hedeflediğiniz  sayıyı artırmazsanız kendinizi geliştiremezsiniz. Kasların sürekli  olarak zorlanmaya ihtiyacı vardır. Çalışmalarınız sırasında  egzersizlerinizin sayısını ve kaldırdığınız ağırlıkları bir yere not  edin ve bir sonraki hafta sayıyı ve ağırlığı artırmaya çalışın.
Güzel görünmenin 3 anahtarı

1- Dengeli kiloyu korumak için tüm aile bireylerinin de paylaşabileceği  dengeli besinler tercih edilmeli. Bu tercih evinizden dışarıda da yemek  yemenize olanak sağlar. Böylelikle tüm yaşamınız boyunca sağlıklı ve  bakımlı olabilirsiniz.

2- Vücudu şekillendirmek ve cildi güzelleştirmek için bakım ürünlerini  mutlaka kullanmalısınız. Kilonuz kaç olursa olsun, günlük olarak  uyguladığınız bakım ürünleri vücudunuzla iletişiminizi koruyacak ve  özenli kalmanızı sağlayacaktır.

3- Az sayıda vücut egzersizi yaparak hem ideal kiloyu korumak için  gereken enerji kaybını yaşar, hem de kaslarınızı yeniden  geliştirebilirsiniz.

Sayfa: 1 ... 235 236 [237] 238 239 ... 244