Gönderen Konu: HyperVM ile Bölünmüş VPS ye CSF Kurmak  (Okunma sayısı 3505 defa)

HS-Abdullah

• Administrator
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
HyperVM ile Bölünmüş VPS ye CSF Kurmak
« : Ağustos 25, 2009, 11:13:24 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar,

Aslında internette buna benzer makaleler mevcut. Fakat gerçekten hiç birinden tam sonuç alınamıyor. İnternetteki birkaç makaleyi birleştirerek Hypervm ile bölünmüş vps lerde CSF kurumunu izah edeceğim. Makale tamamen kendime aittir.

Adım 1 ) Öncelikle klasik bir şekilde csf kurulur. Kurum için kodları vermek gerekirse sırasıyla uygulamanız yeterli.

Kod: [Seç]
rm -fv csf.tgz
wget http://www.configserver.com/free/csf.tgz
tar -xzf csf.tgz
cd csf
sh install.sh

Adım 2 ) Bir önceki adımda kurmuş olduğumuz CSF yi başlatmadan evvel bazı portları açmamız gerekecek. Bunun için TCP_IN ve TCP_OUT kısmına 7777,7778,7779,5555 portlarını ekledik.

Adım 3 ) nano /etc/csf/csf.conf dedik. csf.conf dosyasının içinden PT_USERKILL değerini 1 olarak işaretledik.

Adım 4 ) nano /etc/csf/csf.pignore dedik. En altta boş satıra aşağıdakileri ekledik.

Kod: [Seç]
user:lxlabs
user:clamav
user:mysql
user:tinydns
user:qmails
user:qmaill
user:qmailq
user:qmailr

Adım 5 ) Yeniden CSF nin config sayfasına geliyoruz.

ETH_DEVICE

ETH_DEVICE_SKIP bu seçenekleri eternet kartımızı yazıyoruz. Bunu WHM panelimizin ilk kısmında Basic le başlayan seçenepinde yazacaktır. Bende bu venet0 sizde uygun olanı yazın.

İşte bu kadar 5 adım da csf niz sorunsuz çalışacaktır. İptables limitini artırmanız istenebilir. Bunu vps yi aldığınız firmanızdan rica ederseniz yapacaklardır. CSF yi ilgili sayfadan başlatmayı unutmayınız...

Saygılarımla...

Abdullah ÇINAROĞLU
Hostingsiteniz.NET INTERNET HİZMETLERİ

« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2012, 10:31:34 ÖÖ Gönderen: HS-Abdullah »